Fiber Optik Sistemler

Fiber Optik sistemler, 

Plastik veya camdan oluşmuş yapı içinden ışığın yönlendirildiği sayısal haberleşme sistemidir. Fiber Optik Sistemler, diğer iletişim malzemelerine oranla daha uzun mesafelerdeki veri iletişiminin, daha hızlı ve yüksek kapasite değerinde iletişim kurulmasına olanak sağlamaktadır. Metal, Metal - Bakır, Bakır kablolar yerine, Fiber kabloların kullanılmasının nedeni, daha az veri kaybı, daha çok veri taşıyabilme, elektromanyetik etkileşimden etkilenmeme, daha fazla güvenlik ve maliyetin daha düşük olmasıdır. Fiber optik kablolar haberleşme sistemlerinin yanısıra, askeri amaçlı çevre koruma sistemlerinde, sensör ( Fens Teli ) ve benzeri uygulamalarda oldukça sık olarak kullanılmaktadır.

En sık kullanım alanları ve kategorilerinde ise; İnternet altyapısı, Network haberleşme, Askeri iletişim, Devlet kurumları arası iletişim, Telefon iletişimi, Güvenlik kamera sistemleri, Plaka Tanıma Sistemleri, mobese sistemleri, Orman alanları güvenlik sistemi, Ülkeler arası haberleşme ve iletişim gibi...

Single Mode (SM), Multi Mode (MM) Zırhsız, Zırhlı, Askı telli, Tüplü, Gevşek tüplü vb.. farklı uzunluk ve şartlara uygun modelleri bulunmaktadır.

Fiber optik sistemlerFiber optik kablo sistemleri